26 Mayıs 2008 Pazartesi

Doğruyu bulmak..=)

"bugün sabaha karşı 02:52'de televizyonumuzda teknik aksaklıkların yanında ihmalden de kaynaklanan üzücü bir olay yaşanmıştır. televizyonumuzda yayınlanmakta olan "filede bu sezon" isimli programından sonra galatasaray´ın son maçının görüntüleri ekranlara yansımıştır. kulübümüze ve fbtvye mali yük getirmemesi amacıyla‚ kayıt yaptığımız tüm kasetler tekrar tekrar kullanılmaktadır. yani bir kaset tek bir kayıt için kullanılmamakta‚ işi bitince üzerlerine yeni kayıtlar yapılmaktadır. bu uygulama birçok tv kanalında da böyledir. söz konusu olayın sebebi de budur. rakibimiz galatasaray´ın son maçı olası durumlara karşı televizyonumuzda kaydedilmiş sonra da bu kayıtla işimiz bitince üzerine "filede bu sezon" programı kaydedilmiştir.
olay gecesi nöbetçi arkadaş görevi başynda uyuya kalmış ve "filede bu sezon" programı bittikten sonra kasetteki galatasaray-gençlerbirliği
oftaş maçı kaydından kalan bölüm gösterilmeye devam etmiştir. bu şanssızlıklar silsilesi sonucu söz konusu üzücü durum meydana gelmiştir. görevini ihmal ederek‚ çalışma saatleri içinde uyuyan arkadaşın görevine üzülerek son verdim. çünkü yayıncılık bu tür hataları maalesef kaldıran bir sektör değildir.
yayıncılıkta dünkü ya da gelecekteki başarılarınızın değil‚ bugünün önemli olduğunun bilinciyle hepinizden yaşanan bu şanssızlık nedeniyle özür diliyorum."

ihsan topaloğlu
fenerbahçe tv genel müdürü

Koskoca televizyonun bir kişiye emanet edilmesi saçma tabi..Ama bizim için güzel bir jest oldu..:D

-Facebook Grup Linki-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder